רואי חשבון? כל מה שאתם צריכים לדעת על מציאת לקוחות בעזרת לינקדאין

רואי חשבון הם הגיבורים הנסתרים של עולם העסקים.

הם גיבורים כיוון שהמומחיות שלהם מסייעת ללקוחות להרוויח יותר כסף, הם מייצגים בעלי עסקים מול רשויות המס ומספקים עצות קריטיות לגבי החלטות פיננסיות ועסקיות.

בהתחשב בהשפעה החיובית שיש לרואה חשבון טוב על עסק ומתוקף הכללים החלים עליו, כולל תקנות וכללי אתיקה מקצועיים מחמירים, אין פלא שהוא נחשב כגורם אמין ומוסמך.

על כל רואה חשבון המעוניין להגדיל את מעגל הלקוחות שלו, לעבוד על נושא האמון מול כל לקוח ולקוח. גם אם אתם נתפסים כאמינים, תמיד צריך לבנות אמון מול כל לקוח חדש.

לינקדאין- הפלטפורמה המקצועית ביותר לבניית מערכת יחסים עם לקוחות ושותפים עסקיים

אם אתם עוסקים בראיית חשבון, אסטרטגיית הלינקדאין שלכם צריכה להציע יותר משירות הדגל – ביקורת חשבונאית.

אז נכון, זה אכן שירות הליבה שאתם מספקים ללקוחותיכם,אבל זו גם נקודת הפתיחה העיקרית של כל רואה חשבון אחר בשוק…

בנוסף, אתם זקוקים לפלטפורמה שתציג את המומחיות שלכם ותאפשר לכם לבנות מערכות יחסים עם לקוחות פוטנציאליים ושותפים עיסקיים.

הפלטפורמה הטובה ביותר שממלאת את כל התנאים הללו היא כמובן – לינקדאין.

האם ידעתם ש -41% מהמיליונרים משתמשים בלינקדאין, ולינקדאין היא הפלטפורמה החברתית היחידה בה ניתן לבנות קשרים ישירים עם מנהלים של חברות גדולות?

במילים אחרות, המאגר הגדול ביותר של אנשים או חברות בעלי הכנסה גבוהה הזקוקים לכישוריכם קיים רק בלינקדאין.

כיצד אתה כרואה חשבון יכול להנות ממה שיש ללינקדאין להציע? הצמד לכללי האצבע הללו:

 • הרחב את הרשת שלך, מלא אותה בלקוחות האידיאליים שלך
 • בנה קשרים חזקים יותר עם בעלי מקצועות אחרים שחולקים את אותו קהל היעד כמוך
 • מצב את עצמך כמומחה בתחומך 
 • קבל גישה למאגר הלקוחות הפוטנציאלים האיכותי והגדול ביותר בעולם

בנו אמון על ידי הצגת המומחיות שלכם

אף אחד לא ימהר לשתף אתכם בפרטים האינטימיים של עסקיהם וכספם אלא אם כן הם בוטחים בכם.

כסף הוא נושא פרטי מאוד ואישי שהלקוחות בדרך כלל אינם מבינים בו כלל – זו הסיבה שהם עובדים איתך!

כשמדובר בבחירת רואה חשבון, אנשים צריכים לחוש שני דברים לגבי בעל המקצוע: 

אמון- הם צריכים לסמוך עליכם באופן מוחלט, כיוון שאתם אלו שהולכים לדעת הכל מעל מצבם הכספי האישי והעסקי ותייעצו להם בהחלטות חשובות מאוד.

שקט נפשי- הם צריכים לחוש שקט נפשי כיוון שרוב בעלי העסקים מוצאים את הצד הכספי של הדברים כדבר מלחיץ. בנוסף, התעסקות בו מרחיקה אותם מהעיסוק בתחומים שהם אוהבים.

שים לב לשני ההיבטים הללו של צרכי הלקוחות , ושים אותם במרכז כל פעילויות השיווק הדיגיטליות שלך. היבטים אלו צריכים להיות חוט השני השזור באסטרטגיה הדיגיטלית שלך בלינקדאין ובכלל. 

אם תעשה זאת, לקוחות פוטנציאליים יראו אותך כאדם מקצועי ואמין – כזה ששווה לשכור את שירותיו.

מי הם הלקוחות האידיאליים שלך?

לפני שתתחילו למנף את לינקדאין כדי ליצור לידים, קחו לכם רגע כדי לחשוב על סוגי הלקוחות שמעניינים אתכם ועל סוג העבודה שתרצו לעסוק בה.

זהו צעד חשוב שרוב רו”ח מתעלמים ממנו מתעלמים ממנו. התפיסה של “אני אעבוד עם כולם” זו הדרך הבטוחה לא לעבוד עם אף אחד…

כנקודת מוצא, שקלו את הנקודות הבאות:

 • בעולם מושלם, איך נראה הלקוח האידיאלי שלי?
 • עם מי אני נהנה לעבוד?
 • עם מי אני רוצה לבלות יותר זמן בעבודה?
 • האם יש לי כבר מערכת יחסים עם חלק מהאנשים האלה?
 • אם לא, האם אוכל למצוא אנשים נוספים כאלה בלינקדאין?
 • מיהם שיתופי הפעולה הטובים ביותר שלי?
 • האם השותפים העסקיים הקיימים שלי יכולים להכיר עבורי אנשים או חברות דומות?

ענו על שאלות אלה כדי להתמקד אסטרטגית באנשים וחברות שיכולים לפתוח לכם דלתות לעבודה עם לקוחות שאתם הכי מעוניינים בהם.

צור פרופיל לינקדאין מקצועי ומשכנע שימשוך את תשומת הלב של קהל המטרה שלך

לאחר שבניתם את פרופיל הלקוח האידיאלי שלכם, ואתם פחות או יותר מכירים אותו ויודעים לדבר איתו בשפתו. הגיע הזמן ליצור את פרופיל הלינקדאין שלכם באופן שימשוך בדיוק את הלקוח האידיאלי.

מצד אחד, אתה יכול באופן פשוט למדי, להגדיר פרופיל לינקדאין תוך כמה דקות ולהעתיק לשם את קורות החיים שלך ולכתוב כמה אתה נהדר, אבל זה לא ימשוך אנשים. 

מדוע? כיוון שלאנשים לא באמת אכפת מהעסק שלך. אכפת להם רק מאיך תוכל לעזור להם.

כשאתם כותבים על עצמכם, דמיינו את הלקוחות הפוטנציאלים שלכם קוראים את זה ושואלים את עצמם “איך הוא יכול לעזור לי?” אם תצליחו לענות באופן עקבי על השאלה, תגדילו את סיכוייכם להתחבר ללקוחות ולזכות להמרות.

הכל מתחיל בכותרת הלינקדאין שבחרתם. 

כדי לתפוס את תשומת הלב של הלקוחות האידיאליים שלך, הכותרת שלכם צריכה להיות מקורית ומעניינת, קצת יותר מאשר “רואה חשבון בכיר במשרד רואי חשבון XYZ.”

למדריך המלא לכתיבת פרופיל לינקדאין לחץ כאן

איך לכתוב כותרת בצורה נכונה?

במקום לכתוב כותרת בנאלית המפרטת היכן אתם עובדים עליכם להדגיש את המיומנויות שלכם ואת הדרכים בהן אתם פותרים את הבעיות של קהל המטרה.

תוכלו להתחיל מניתוח קצר של הפרופיל . האם התוכן הכתוב פותר את הבעיות של הלקוחות האידיאליים שלכם? האם הוא מתמקד בנקודות הכואבות ביותר עבורם, במה שלא מניח להם לישון? האם הפרופיל יציע להם תובנות, פתרונות והבטחה לחיים קלים יותר?

אם התשובה לכל השאלות הללו היא “לא”, יהיה עליכם לשנות את הפרופיל שלכם.

מנף את הרשת שלך ליצירת שותפויות והפניות 

גם בעידן הדיגיטלי, המלצות מפה לאוזן הם אחד מעמודי התווך להצלחה ארוכת טווח של כל עסק. השקיעו זמן וחישבו- מאיפה הגיעו כמה מהלקוחות הטובים ביותר שלך? סביר להניח שקיבלת אותם כהפניות ישירות מלקוחות בעבר או הווה, או מאנשי מקצוע בענפים שונים שמכוונים לאותו קהל יעד.

לרוב, לקוחות של רואי חשבון חופפים ללקוחותיהם של עורכי דין, מנהלי חשבונות, יועצים פיננסיים ויועצים עסקיים.

למעשה, אפילו רק קומץ של שותפויות עם בעלי מקצוע החולקים עמכם את אותו קהל, יכול להיות בסיס מצויין למשרד מצליח. כאן מתגלה חוק ההדדיות. אם אנשים ברשת הקשרים שלכם לך מפנים אליכם לקוחות חדשים, אתם מן הסתם תפנו אליהם לקוחות בתמורה. 

וזו הזדמנות שחבל לפספס- בניית מעגל קשרים עם עסקים אחרים או אנשי מקצוע בעלי קהלים דומים ומוצרים או שירותים משלימים, זו הזדמנות פז לרכישת שיתופי פעולה שלעיתים קרובות מתפספסת ע”י בעלי עסקים.

אם תתמקד רק בלהשיג לקוחות קצה חדשים – שזו כמובן המטרה העיקרית של פעילויות השיווק שלך, תפספס את היתרון הגדול של לינקדאין בבניית רשת שותפים אסטרטגיים, שהיא קריטית להרחבת המקורות שלך ללקוחות פוטנציאליים.

העלאת סטטוסים ושיתופי תוכן

הדרך הפשוטה והיעילה ביותר להעניק ללקוחות פוטנציאלים הצצה למומחיות שלכם, ולספק להם ערך היא על ידי שיתוף קבוע של תוכן שימושי בלינקדאין. 

זו יכולה להיות דעה, שאלה או תוכן מעשיר- כל דבר שיכול להראות ידע ולעזור ללקוחות האידיאליים . חשבו תמיד על הקהל שלכם, איך אתם מתכוונים לסייע ואיזו פעולה אתם רוצים שיבצעו.

נקודה למחשבה: אל תשכחו שלרואי חשבון יש יתרון אמיתי בכל מה שקשור לתוכן, במיוחד בלינקדאין. כספים הם תעלומה עבור אנשים רבים, וזו הסיבה שהתבונות שלכם כל כך חשובות עבורם- במיוחד אם אתם מצליחים להסביר סוגיות מורכבות במונחים פשוטים הגורמים להם לחוש חכמים יותר.

אתרי חדשות ותעשייה מלאים בסיפורים בעלי רלוונטיות פיננסית. שתפו סיפורים כאלה תוך מתן הזווית המקצועית שלכם, שתפו את התובנות שלכם. הרקע שלכם כרואי חשבון מוסמכים נותן לחוות הדעת שלכם משקל רב יותר מזה של הדיוט. זוהי דרך מושלמת לבנות סמכות ולהפגין מומחיות במעט מאוד מאמץ.

פלטפורמת לינדקאין- כלי עוצמתי לפיתוח עסקי עבור רואי חשבון 

לשיווק של רואי חשבון בלינקדאין יש שלושה יתרונות ברורים על פני שיטות שיווק אחרות:

שיווק בלינקדאין פחות יקר – בניית פרופיל ובניית קשרים היא בחינם – אך יש לתכנן נכון את הנוכחות והתוכנית האסטרטגית המתאימה לפעילות בלינקדאין כדי לדעת מה עובד באמת ומה פחות, ואיך להשתמש בכל הכלים המתקדמים לינקדאין מציעה (שרוב רו”ח לא מכירים) וזאת כדי להצליח להפיק ממנה את מירב הפוטנציאל. שקלו להשקיע זמן וכסף ביצירת פרופיל ותוכנית שיווקית בלינקדאין שתמצב אתכם נכון בפני קהל היעד, ותסייע לכם להעביר נכון את המסרים המקצועיים שלכם

טרגוט מדויק – לינקדאין מאפשרת לכם להגיע לאנשים הנכונים באמצעות יצירת קשר אישי פי כמה וכמה יותר מהר מפלטפורמות אחרות. בלינקדאין ניתן :

 • – לאפיין ולטרגט את הלקוחות האידיאליים שלכם ברמת דיוק שאין בשום פלטפורמה שיווקית אחרת -לאתר את השותפים העסקיים המדויקים באמצעות כלי החיפוש המתקדמים של לינקדאין,
 • – ולהבין כיצד להשתמש בקשרים קיימים כדי לבנות רשת קשרים חכמה ואפקטיבית.

בניית אמון מול לקוחות – יצירת אמון מול קהל לקוחות פוטנציאליים הוא תהליך שלוקח זמן רב. באמצעות לינקדאין תוכלו לבנות בקלות את סמכותכם כמומחים לחשבונאות עם קהל גדול ומדויק של לקוחות פוטנציאליים אידיאלים. כל שתזדקקו לו כדי להתחיל הוא אסטרטגית תוכן פשוטה ויעילה שתפעל עבורכם, במינימום השקעה מצידכם.

לינקדאין מספקת לכל רואה חשבון הזדמנות אמיתית לבלוט ביחס למתחרים, כעת זה הזמן שלכם לבלוט בלינדקאין לפני שכל המתחרים יגלו את הפלטפורמה, ויעשו זאת במקומכם… 

Share on linkedin
שתפו בלינקדאין
Share on facebook
שתפו בפייסבוק
Share on twitter
שתפו בטוויטר

?מתי נוח לכם להיפגש

צור קשר

טלפון: 052-8028309
מייל: efrat@efradekel.com

אפרת דקל © כל הזכויות שמורות